Carol

Rozhovor je tu dneska a tentokrát s vedoucí Carol! Tak čtěte, co Fortescue znamená právě pro ni :)

Carol 19.1.
Carol 19.1.
1. Pár slov na úvod – kdo je vlastně Carol? :)
Carol jsem já, Karolína. :) Je mi 22, pracuju v jednom nadačním fondu, kde se starám o projekty se sociálně ohroženou mládeží. Když všechno klapne, dokončím letos bakalářského studia etopedie na peďáku. No a mimo jiné jsem vedoucí Táborů Fortescue. :)

2. Co tě přivedlo k Táborům Fortescue?
Všechno to v podstatě začalo, když mi bylo 11 let. Dostala jsem trojku na vysvědčení a musela jsem jet za trest na tábor (do tý doby jsem na tábory nejezdila a nechtěla jsem). Otráveně jsem začala hledat nějaký, kterej by mi aspoň trochu vyhovoval, a našla jsem tábor Harryho Pottera.
Ve zkratce – pak už to bez tohodle tábora nebylo to správné léto. :)
Když mi bylo 16, skončili naši vedoucí a tábory neměl kdo převzít. Společně se Štěpánem a Káťou jsme se rozhodli, že to vezmeme do vlastních rukou, a tak jsme vedli náš první tábor.
Po třech letech jsme se rozhodli, že je na čase, abychom založili vlastní organizaci, abychom mohli dělat tábory a další akce opravdu po svém, tak, jak se nám naše práce nejvíc osvědčila a jak naše účastníky nejvíc baví. Proto jsme založili Tábory Fortescue. :)

3. Jaká je tvoje funkce ve Fortescue týmu? Co máš na starosti?
Na táborech se starám tak nějak o všechno. Nejvíc jsem u vymýšlení her a přípravy programu, starám se o to, aby hry a celý táborový koncept fungovaly. Jinak jsem samozřejmě i týmový vedoucí, snažím se nechybět u každé táborové kratochvíle a užívám si každou role-playingovou chvíli (třeba za Umbridgeovou :D). No a mimo to jsem i zdravotník, občas pomůžu v kuchyni,…prostě kde jsem třeba, tam se objevím!

4. Co je na Táborech Fortescue super?
Uff, no naprostá většina věcí :) Pro mě hlavně to, že u nás může být člověk absolutně spontánní, nemusí se před nikým stydět nebo přetvařovat. Díky tomu je atmosféra na táborech i na akcích prostě nejlepší :) No a potom samozřejmě neskutečně moc srandy a skvělých vzpomínek na nejrůznější hry, noční výlety, dobrodružství…

5. Čím se Fortescue tábory liší od ostatních? V čem jsou jedinečné?
Rozhodně programem. Zatímco na jiných táborech (aspoň podle mých zkušeností) se hraje pár her za den a jinak si vedoucí účastníků v podstatě nevšímají, my se zodpovědně staráme o program našich účastníků opravdu pořád, 24 hodin 7 dní v týdnu. Pořád se něco děje, roleplaying funguje celý den a celou noc.
A rozdíl je taky v našem vztahu s účastníky. Naši účastníci nejsou jen děti/skoro dospělí, kteří přijedou na naši akci, ale někdo, na kom nám opravdu záleží, chceme, aby se cítil co nejlépe a s kým jednáme maximálně přátelsky. :)

6. Co tě Tábory Fortescue naučily?
Rozhodně zvládat stresové situace. Tím, že máme na starosti přes léto opravdu hodně účastníků, snažíme se, aby všechno klaplo – a když pak něco nefunguje, děláme všechno pro to, abychom to zlepšili, což je občas dost náročné a stresující. Tábory mě naučily zatnout zuby a jít si dál za svým :) A taky to, že když něčemu prostě věříte, tak to jde.

7. Protože jsou Tábory Fortescue zážitkové, jaké jedinečné zážitky sis z nich odnesl právě ty? :)
Uff…těžko říct!
Samozřejmě spoustu napjatých zážitků z nočních her, neuvěřitelný zápal do hry, když se zuby nehty rvete o vítězství, všemožný silný roleplayingový chvíle…třeba nikde jinde si asi tlustočerva nezahraju :D
Ale pro mě osobně jsou jedinečné právě ty momenty opravdové, uvolněné a upřímné srandy, kdy se válíme na dekách v trávě, meleme o blbostech a nemůžem se přestat smát :)

8. Co dalšího ti přinesly Tábory Fortescue do života?
Skvělé přátele a kamarády, obrovský množství vzpomínek, jedinečné zážitky, které bych jinde jednoduše nezískala. Daly mi taky hodně pedagogické praxe, ze které čerpám jak v práci, tak ve škole. A taky neuvěřitelnou radost a pocit zadostiučinění :)

Carol a její Havraspár 2016
Carol a její Havraspár 2016

9. Co bys doporučil všem, kteří přemýšlí o zapojení se do Fortescue aktivit?
Nebojte se! Pokud si nejste jistí tím, jestli s námi jet, protože třeba nikoho z táborů neznáte, nebo nevíte, jaké naše tábory jsou, zkuste trochu překročit vlastní hranice, vzít trochu odvahy do hrsti a zkuste to! Naše tábory i akce jsou jednoduše pro každého, kdo miluje příběhy a dobrodružství. Vážně