Káťa

Káťa 6.6.
Káťa 6.6.
Se dvěma našimi zakladateli, Štěpánem a Carol, už jsme náš pravidelný Fortescue rozhovor absolvovali. A dnešním dnem jsou zakladatelské rozhovory kompletní :)

Od Káti se dneska dozvíte, jaké to je, být v čele téhle naší smečky, co všechno se díky táborům můžete naučit a taky to, proč všichni naši členové tvoří jednu velkou rodinu. :)

1. Pár slov na úvod – kdo je vlastně Káťa? :)
Káťa je studentka vysoké školy a podnikatelka, která si užívá práci s dětmi a ráda lítá po lesích. Teď jí bylo 25 a čeká ji diplomová práce ? Taky je člověk, který miluje příběhy, ať už v knížkách, v televizi nebo ty opravdový od lidí a ze života.

2. Co tě přivedlo k Táborům Fortescue?
Možná spíš co přivedlo tábory Fortescue ke mně. Od šesti let jsem jezdila na tábory a naprosto si to zamilovala. Tam jsem taky potkala ostatní zakladatele Fortescue. A pak najednou parta vedoucích, která nás odchovala, další rok žádný tábor nepořádala. Tak nějak přirozeně jsme to po nich přebrali, byla by škoda, kdyby tak dobrá věc, která těšila tolik lidí, vymizela ze světa. To už bylo před sedmi lety. Hrozně to běží ? Nejdřív jsme pracovali pro cestovku, která nás odchovala. A pak, když jsme měli pocit, že by se věci daly dělat jinak a lépe, přišly tábory Fortescue, naše milované jméno, které hrdě neseme i dnes.

3. Jaká je tvoje pozice ve Fortescue týmu? S čím máš zkušenost – ať už jako účastník, nebo spíš organizátor?
Hrdě se hlásím jako zakladatel Fortescue! Teda jeden z nich ? Spolu se Štěpánem, Carol a všemi ostatními, bez kterých by Fortescue nebylo možné, jsme se pořádně nadřeli, aby teď lidi mohli na našich stránkách číst spokojené rozhovory ? S čím mám zkušenost? Jeje, snad úplně se vším. Účastník, praktikant, vedoucí, zdravotník… dokonce jsem někde i vařila, což nikomu nepřeju. Sýrovou omáčku, co jsme nakonec mazali na chleba.

4. Co je na Táborech Fortescue super?
Doufám, že je na nich super hodně věcí ? Co mě baví nejvíc jsou lidi, pro které se to prostě vyplatí dělat. Ať už účastníci, nebo náš skvělý organizátorský tým. Je to pro mě veliká čest nazývat je přáteli.

5. Čím se Fortescue tábory liší od ostatních? V čem jsou jedinečné?
V tom, že jet na tábor je jako jet domů. Doma vás nikdo nesoudí, přijímají vás takového, jaký jste. Můžete chodit neučesaní, dělat hloupé vtipy a být stoprocentně sami sebou a nikdo se vám nesměje nebo vás neodstrkuje. Teda, možná se vám směje, ale ne ve zlém ? Je pro mě nejdůležitější, aby děti na táboře mohly vytáhnout svoje největší a nejdivnější tajemství, které by ve škole třeba nikomu neřekli, a aby se setkali jenom s porozuměním a přijetím.

6. Co tě Tábory Fortescue naučily?
Od zapalování ohně a léčení bolístek po placení daní a vystavování faktur. Je toho hodně. Hlavně ale asi to, že vás vždycky něco překvapí. A že si všichni rádi zablbnou, nezávisle na věku.

Káťa (v levo) jako legendární Generál Ackbar
Káťa (v levo) jako legendární Generál Ackbar
7. Protože jsou Tábory Fortescue zážitkové, jaké jedinečné zážitky sis z nich odnesla právě ty? :)
Za tolik let se těžko vybírá jen pár. Pro mě je ale asi nejsilnější, když mi zážitky z léta pomohou v situaci, kde bych je nečekala. Když jsem maturovala a posadila se před porotu, tak jsem třeba byla obrovsky nervózní. A v hlavě mi vyskočila vzpomínka, jak jsem se klepala před Umbridgeovou a jejím Vyšetřovatelským sborem. A to bylo mnohem horší. Takže maturitní místnost jsem opouštěla s úsměvem. Nebo když se mi prodejce pojištění pokoušel vnutit pojistku stejným způsobem, který jsem jako občan Kapitolu používala na ubohé splátce.

8. Co bys doporučil všem, kteří přemýšlí o zapojení se do Fortescue aktivit?
Že ačkoliv je nad věcmi dobré přemýšlet, tak si nikdy nemůžete být jistí, dokud to nezkusíte. Je to jako Schrödingerova kočka. Můžete prožít nejlepší léto. Nebo třeba zjistíte, že to pro vás není. Ale dokud nepojedete, tak se to nedozvíte