O nás

Tábory Fortescue jsou volnočasová organizace, která od roku 2014 pořádá zážitkové tábory. Od roku 2023 funguje jako spolek.

Naším hlavním cílem je plnit sny; umožnit fanouškům knih a filmů na chvíli žít v jiném světě.

Výsledkem, který nás těší nejvíc, je když na táborech vzniknou pevná přátelství která pokračují i když tábor skončí. Proto se snažíme i přes rok nabídnout účastníkům co nejvíce možností k vzájemné komunikaci a setkávání (můžete například navštívit náš discord server).

header2.jpg (257 KB)

#fortescuefamily #taboryfortescue 

Letní tábory

Letní tábory jsou hlavní náplní naší práce. První dva jsme pořádali v roce 2014, od té doby organizujeme až 11 táborů za léto. Našimi hlavními tématy jsou fantasy knihy a seriály, především proto že nás stále obrovsky baví.

Na táborech se zaměřujeme na zážitkovost a vnoření do příběhu - silným prvkem každého tábora je roleplay. Účastníci vystupují za vlastní postavy ve světe, ve kterém jsou všichni noví. Věříme, že díky tomu mívají často větší odvahu projevovat vlastní názor a rozvíjet svoji individualitu. 

Víkendovky

Přes rok rádi pořádáme akce na kterých se mohou naši účastníci potkat - bývají to většinou víkendové akce pro veřejnost které mají charakter táborové hry. Hra bývá doplněna přednáškami a workshopy. 

V minulosti touto akcí byl Harry Potter Con neboli Setkání kouzelníků a čarodějek, od roku 2022 plánujeme počet víkendovek zvyšovat.

Spolupráce se školami

S podporou programů Think Big a Smart Up od O2 jsme mnoho let pořádali programy pro školy na podporu čtenářství. Navštívili jsme více než 60 škol s velice dobrými ohlasy. Zároveň jsme spolupracovali na několika školách v přírodě. Velice rádi přijedeme i do vaší školy, stačí nás kontaktovat :)

Fortecue v televizi